Порівняння
Головна / Блог / Про вибір авто / Адаптивний круїз-контроль має «побічну дію»

Адаптивний круїз-контроль має «побічну дію»

Технологія автоматичного регулювання швидкості авто на дорозі надзвичайно ефективна. Все ж таки дослідження показали, що використання водієм адаптивного круїз-контролю може стати ведмежою послугою і призвести до аварії. Давайте розбиратися!

365
3 хв на читання

Автоматизована система допомоги водієві відповідає за максимально комфортне та безпечне водіння. Так має бути в ідеалі. Проте європейські дослідники вирішили проаналізувати близько 28 інновацій функцій, серед яких був й адаптивний круїз-контроль. На основі отриманих даних, зібраних зі всього світу, науковці отримали досить невтішну картину. Ті, хто послуговувалися функцією, частіше потрапляли в ДТП. Кількість небезпечних ситуацій збільшилася на 12-18% (відповідно, класичний та адаптивний режими).

Виходить, керування транспортним засобом при увімкненій системі контролю руху не захищає керманича, а, навпаки, збільшує ризик створення аварійної ситуації. Та не поспішаймо з висновками, адже причиною такого нонсенсу слугує аж ніяк не сама функція, а поведінка водія.

Круїз-контроль: розбираємося в нюансах

Представлена опція є досить корисною, особливо для мандрівників, які тривалий час їдуть по шосе зі сталою швидкістю. В такому стані організм швидко втомлюється, що може призвести до фатальних помилок. Проте завдяки електронному асистентові транспортний засіб починає сам контролювати швидкісний режим. Так ви можете зняти ногу з педалі газу й трохи відпочити. При цьому рух авто регулюється відповідно до ситуації на дорозі. Наприклад, залежно від швидкості сусідніх ТЗ  (їхньої близькості) машина прискорюється або гальмує. Все це дуже добре, однак дослідники виявили, що представлена функція призводить до зниження концентрації уваги водія. Якщо адаптивний круїз-контроль увімкнений, керманич починає занадто покладатися на електроніку. На додачу ця технологія не завжди реагує належним чином, особливо у форс-мажорних ситуаціях. А це призводить до аварій.

З історії! Концепцію (прототип) круїз-контролю представив світові геніальний винахідник Ральф Тітор у 1940-х роках. Згодом систему почали встановлювати на автомобілі Chrysler, але тільки як опцію розкоші. А от адаптивний (удосконалений) круїз-контроль був вперше використаний компанією «Mercedes-Benz» у 1997 році. Потім цей досвід перейняли його колеги по цеху BMW і Toyota.

Важливо знати деякі нюанси використання адаптивного круїз-контролю. Асистент керування — це як робот, який працює за певним алгоритмом. Оскільки неможливо передбачити кожний окремий випадок, особливо на завантаженій чи невідомій ділянці траси, то нерідко трапляються перебої. Тому використовувати функцію потрібно з розумом:

  1. Враховувати дорожнє покриття, його особливості. Наприклад, не існує однакових чи стандартних вибоїн, а значить, система не завжди зможе розпізнати характер ями. Це може призвести до екстреного гальмування або ще гірше — неадекватного поводження електроніки.
  2. З надзвичайною обережністю потрібно використовувати круїз-контроль в негоду (дощ, снігопад тощо). Якщо функція активована, то під час прискорення авто зазвичай мчить по калюжах. В результаті при потраплянні коліс у воду спостерігається аквапланування.
  3. Керованість втрачається й тоді, коли на дорозі ожеледиця. Оскільки колеса не мають належного зчеплення з асфальтом, машину може заносити.

Цитата генія! «Навіть якщо щось працює не так, як ви планували, то це не означає, що воно ні на що не придатне». ~Томас Едісон~

Унікальна функція насправді принесла водіям чимало користі. Багато хто став шанувальником адаптивного круїз-контролю, адже коли він працює, вони мають змогу відпочити. Проте навіть з таким асистентом ніколи не треба втрачати пильності.

Поки ви знайомилися з цим матеріалом, наші автоексперти підібрали для вас декілька варіантів авто із США з просунутою системою допомоги водію. Керування може бути безпечним, потрібно лише найти до нього підхід.  

Поділитися:

Більше статей у цій категорії

Оновлений Hyundai Tucson 2025! Причини в нього закохатися та привід добре подумати перед покупкою

#новинки

Південнокорейський виробник представив найпросторіший у своєму класі кросовер Hyundai Tucson 2025. Ця модель стане ідеальним рішенням для сімей з дітьми. Проте в неї є декілька особливостей, які змусять серйозно задуматися, наскільки вигідно купувати авто із США саме цієї моделі. Тож ходімо розбиратися!

85

Електрофургони Rivian за $80k виходять у маси

#бізнес #новинки

Багатофункціональні фургони Delivery з просунутими характеристиками від компанії «Rivian» тепер доступні широким масам, а не лише Amazon. Купити електроавто із США можна за 80 тис. доларів. Однак чи виправдане таке капіталовкладення?

202

Навколо світу, або яке авто із США найкраще підійде для довгої подорожі

#вибір авто #популярні авто

Далека дорога потребує використання надійного та комфортного автомобіля. Для безпечної подорожі підійде модель з мінімальним витрачанням палива та з повним пакетом заходів безпеки. Наші автоексперти підібрали для вас найкращі варіанти.

268