Порівняння
Головна / Блог / Новини компанії / Основи зимової підготовки! Як підготувати авто до зими?

Основи зимової підготовки! Як підготувати авто до зими?

Перший сніг та морози — для когось радість, а от водіям вони приносять чимало клопотів. За статистикою, саме в цей період трапляється багато аварій, а також утворюються 10-бальні затори. Якщо ж ви знаєте, як правильно підготувати авто до зими, тоді вам ніщо не загрожує.

67
10 хв на читання

Негода зазвичай приходить без попередження, а тим паче без запрошення. Однак завдяки належній підготовці автомобіля заметіль чи морози не застануть вас зненацька. Безперечно, ви вже не перший рік за кермом, тому добре знаєте всі тонкощі зимового оснащення авто, але нагадаймо основні з них та доповнимо їх деякими секретами. Автоексперти W8 Shipping піклуються не лише, аби ви могли вигідно купити авто із США, а й про те, щоб ви безпечно їздили на ньому взимку. Отож, раз, два, три!

1.        «Перевзуйте» свого залізного коня

Розпочнемо з класики жанру! Зимові шини гарантують автомобілю надійне зчеплення з асфальтовим покриттям в екстремальних ситуаціях. Відповідно до загальних правил, змінювати літні шини на зимові потрібно тоді, коли стовпчик термометра опуститься до +7˚С (середньодобова температура). Саме за таких погодних умов пересування на дорозі стає небезпечним. Для «перевзування» можна вибрати такі варіанти шин:

  1. Скандинавські, нерідко їх називають арктичними. Актуальні для суворої зимової пори з лютими морозами, ожеледицею та заметами.
  2. Європейські. Підходять за помірних погодних умов, характерних для південих та центральних регіонів.
  3. З шипами або оснащеними спеціальними ланцюгами. Рекомендовані при використанні машини за межами міста. 
  4. Всесезонні. Вироби відзначаються відповідними позначками M&S, а також емблемами з гірськими вершинами та сніжинкою.

ВАЖЛИВО! Оптимальна глибина протектора шин має становити від 4 мм. Якщо вони зносилися (стерлися хоча б на 1-2 мм), то такі вироби законодавчі органи прирівнюють до літніх комплектів.

«Взувати» потрібно одразу всі чотири колеса, інакше стабільність керування буде порушена, що стане причиною серйозної ДТП. При виборі шин зверніть увагу на особливості протекторів на гумі — форму та структуру дренажних канавок. Через невідповідність цих характеристик та дорожнього покриття виникає ефект аквапланування (слешпленінг). За великої кількості опадів (сніг / дощ) борозни шин забиваються, через що авто починає ковзати чи буксувати. Водій втрачає контроль над транспортом, потрапляючи в кювет, а ще гірше в аварію.  

Не забудьте перевірити тиск у шинах. Пам’ятайте, занадто приспущені / накачані колеса впливають на глибину протектора, через що втрачається потрібний коефіцієнт зчеплення з асфальтом. В результаті на слизькій дорозі ваш автомобіль з Америки може занести і добре, якщо це буде не обочина чи зустрічна смуга. Працівники СТО знають, який саме тиск допустимий для зимового керування.

Тримайте лайфхак! Якщо на дорозі вас раптово занесло, ні в якому разі не гальмуйте. У таких випадках потрібно відпустити педаль газу та намагатися скерувати автомобіль у протилежну від занесення сторону. До того ж завжди майте з собою невеликий запас солі на випадок, якщо машину замете чи ви застрянете у сніговій кучугурі.

2.        Чек-лист для перевірки готовності автомобіля до зими

Наступним етапом зимової підготовки слугує ретельна перевірка важливих блоків, вузлів та рідин авто з Америки. Це щось подібне до підготовки пілотів перед зльотом. Тож уважно дослідіть представлений чек-лист, аби нічого не пропустити, а зробити всі необхідні приготування правильно та професійно. За словами наших автоекспертів, обов’язково перевірте стан наступних частин автомобіля:

  1. Акумулятор. Саме взимку АКБ підлягає високому навантаженню, зокрема з боку обігрівача, освітлення, аудіосистеми тощо. Тому переконайтеся, що його термін служби не закінчився, а також що він має достатній заряд та кількість електроліту. За потреби доповніть об’єм рідини дистильованою водою. Однак цей відповідальний процес краще доручити механікові. На додачу уважно огляньте всі клеми й наявні дроти. Додатково видаліть щіткою, змоченою содовим розчином утворений наліт (наслідки корозії).
  2. Електрика. В першу чергу переконайтеся у справності обігрівальної системи автомобіля і зовнішніх освітлювальних приладів: фар, покажчиків поворотів, стоп-сигналів та інших елементів. Не зайвою виявиться перевірка всієї кліматичної установки, зокрема вентиляторів салону, повітряних магістралей, фільтрів та навіть охолоджувальної системи. Тоді ефект сауни в салоні машини буде вже не вашою історією.
  3. Фільтри. Одним з етапів переходу на зимовий період є заміна фільтрів, звісно, якщо потрібно. Після літа рекомендовано встановлювати нові касети, аби не дихати накопиченим за сезон пилом чи іншими відходами. Якщо фільтри будуть чистими, то це дозволить вам уникнути утворення конденсату, особливо у разі різкого перепаду температур. 
  4. Гальмівна система та повний привод. Основною причиною заносів на дорозі взимку, як показує практика, є різниця між гальмівними моментами коліс. Уникнути такого форс-мажору вам допоможе своєчасна заміна гальмівних колодок. Не варто недооцінювати якість гальмівної рідини, яку треба замінювати кожні два роки, обираючи лише високоякісну продукцію.
  5. Щітки й омивач скла. Заметіль є досить розповсюдженим явищем зимового періоду. Якщо щітки не виконуватимуть свою місію на відмінно, то забудьте про хорошу видимість. Тож перевірте їх на зношення та наявність тріщин, а також на ступінь прилягання. Крім того, замініть омивач скла на зимовий, аби крига не заважала вам майстерно маневрувати посеред автомобілів на трасі. Проте для цього вам доведеться заздалегідь «вибризкати» літній зразок рідини, тому що вилити його у вас аж ніяк не вийде.
  6. Компресія в циліндрах дизельного двигуна. Спеціальним приладом (компресометром) виміряйте рівень компресії, особливо якщо пробіг вашої автівки складає понад 100 тис. км. Показники нижче 22 кг/см² свідчать про серйозні проблеми: зношення гільзи, поршневих кілець тощо. 
  7. Антифриз. Унікальна рідина захищає двигун від перегріву у спекотну погоду та від замерзання у люті морози. Однак при зниженні температури існує ризик утворення льоду всередині установки. Тому завжди підтримуйте рівне співвідношення цих рідин у системі (ідеальним вважається 50:50). Працівники автосервісу максимально точно визначать рівень охолоджуючого розчину, аби ваш автомобіль був повністю підготовлений до зими.
  8. Моторна олива. Обов’язково протестуйте речовину на в’язкість. Основне призначення речовини — змащувати деталі двигуна, аби вони справно функціонували у процесі руху. Якщо мастило матиме занадто густу консистенцію, що трапляється при низькій температурі, мотор почне перегріватися. Автовиробники рекомендують раз на рік або кожні 10-15 тис. км замінювати моторну оливу. Купуючи мастило, враховуйте тип ДВЗ, його ступінь зношення та характеристики текучості за різних температур.   
  9. Ремені двигуна та патрубки. До планової зимової перевірки автомобіля також входить огляд цих частин. Під час проведення регулювання попросіть механіка перевірити стан усіх з’єднань під капотом, адже морози завжди послабляють їх, через що вузли можуть вийти з ладу у відповідальний момент.

Повний бак! Для зимових подорожей бак вашого авто з Америки має бути заповнений. Холод сприяє утворенню конденсату на стінках паливного бака, якщо він напівпустий. В результаті рідина стікає та потрапляє до паливної системи, а потім замерзає, тим самим блокуючи шлях пального до двигуна. Тоді вам гарантована поломка серед поля та дорогий ремонт.

Закінчивши з цим, переходьте до фінальної перевірки. Уважно огляньте стан кузова, аби знайти слабкі місця, уразливі до корозії. Справжніми «ворогами» автомобілів на дорогах є агресивні реагенти, які комунальні служби використовують для запобігання ковзання транспорту в ожеледицю. До складу цих сумішей входять хлориди, здатні роз’їдати метал кузова, особливо якщо на ньому є подряпини, тріщини чи удари. У разі великої кількості пошкоджень в нижній частині транспортного засобу проведіть своїй машині просунуті «SPA-процедури». Повний детейлінг включає максимально глибоке очищення, фарбування відкритих ділянок, а також полірування та оброблення спеціальними засобами. Без сумніву, лише вам вирішувати, що саме із запропонованих дій слід виконати. Ми хочемо надати вам розширений огляд основних заходів, які допоможуть повністю підготувати авто до зими. Наостанок поділимося з вами невеличкою колекцією водійського спорядження, необхідного для зимового періоду.

3.        Запасіться спеціальним комплектом на екстрений випадок

Справжнім форс-мажором взимку може стати як замет, так і різке похолодання з подальшою ожеледицею на дорозі. Звісно, часи лютих морозів (-15…-20˚С) вже давно позаду. Проте природа — примхлива пані, тому потрібно підготуватися до будь-яких негараздів. Зробити це вам допоможе детальна добірка потрібних інструментів. Зберіть свій комплект зимового «денді», маючи з собою в машині такі речі:

  • лопату, щітку, скребок для очищення авто, а також знак аварійної зупинки;
  • трос для буксирування транспорту;
  • запасне колесо у разі зустрічі зі цвяхом;
  • комплект дротів із затискачами, щоб «прикурити» акумулятор на випадок його розрядження;
  • силіконова змазка типу WD-40 для ущільнювачів та засіб для розморожування замків;
  • запас моторної оливи, антифризу та рідини для обмивання скла;
  • заряджений ліхтарик, можливо навіть фальшфеєр (піротехнічний сигнальний вогонь);
  • захисні рукавички для виконання різних робіт, а також ковдра та змінне взуття для обігріву.

З таким арсеналом допоміжних матеріалів вам позаздрить сам Індіана Джонс, цей невгамовний авантюрист. Успішно впоратися з різноманітними ситуаціями на дорозі, зокрема критичними та екстремальними, тепер вам до снаги. Ретельно підготувавшись до зимових пригод відповідно цим вказівкам, ви можете не сумніватися, що ваш автомобіль з Америки подолає навіть фіолетовий рівень небезпеки. Заметілі та морози, ожеледиця та замерзле авто вже не будуть вашою проблемою. 

На вас чекає великий фронт робіт! Автоексперти W8 Shipping з радістю поділилися своїм досвідом, тому що піклуються про ваше безпечне водіння взимку. Тож встигніть зробити всі перевірки та приготування до грудня, доки зима не вступила у свої повноправні володіння.

Поділитися:

Інші статті з цієї рубрики

Прогноз на 2025 рік! Зміна влади у Штатах — наслідки для логістики авто з Америки

#вибір авто #електрокари

Друге пришестя Дональда Трампа суттєво вплине на найбільшу економіку світу. Його політика торкнеться не лише імпортних товарів, а й автоперевізників та експедиторських служб. Дізнайтеся, на що розраховувати українським покупцям автомобілів із США.

103

Ексклюзивна новина! Доставка авто із США в Україну залізницею — швидко, зручно, вигідно

#вибір авто

О так! Тепер кілометрові черги на митниці та довготривале очікування машини з Америки в минулому. W8 Shipping розширює горизонти, роблячи транспортування авто максимально швидким і вигідним для клієнтів. Нова послуга доставки транспортних засобів залізницею стане справжнім проривом вашого бізнесу. Особливо вона зацікавить автодилерів, які вже втомилися від постійних багатомісячних очікувань. Дізнаймося деякі особливості унікальної пропозиції.

202

Дізнайтеся першими про блокування портів у США. Що стане з доставкою авто з Америки?

#вибір авто

Новина, яка шокувала світ, могла б негативно відзначитися на ваших планах купити машину з Америки. З 1 жовтня робота 36 портів західного (Атлантичного) узбережжя Сполучених Штатів зупинилася на невизначений термін. Таким чином, сотні тисяч контейнерів були приречені на довге очікування розвантаження, а десятки суден не мали жодних шансів прибути до пункту призначення.

203