Порівняння
Головна / Блог / Сертифікація авто зі США. Вимоги та вартість

Сертифікація авто зі США. Вимоги та вартість

Без пакета документів та належної підготовки ваше авто зі США не пройде сертифікацію. З цієї причини дізнайтеся, які вимоги отримання сертифіката відповідності, а також список необхідних для цього документів. Як бонус, ми розкажемо, скільки коштує сертифікація в Україні та де її зробити.

3 973
9 хв на читання
5/5 (5 голосів)

Доставлення вживаних авто з Америки включає не тільки вибір, торги, доставлення та розмитнення. Щоб пройти митне очищення, а потім й держреєстрацію, вам знадобиться сертифікація автомобіля зі США в Україні. Це стосується не лише нових машин, а й уживаних. З моменту перетину кордону на отримання цього документа ви матимете лише 15 днів. Тому скористайтеся часом найефективніше та дізнайтеся більше про вимоги, документи та особливості цієї процедури.

Сертифікація авто: що це таке і навіщо вона потрібна

Кожен привезений з-за кордону автомобіль проходить перевірку на відповідність стандартам екологічності, безпеки та умов експлуатації, що діють на території України. Без цього документа, згідно з законом №8487, ваша машина не отримає державних номерів та технічного паспорта. А без реєстрації її використання вважається незаконним та карається великими штрафами. До того ж цей сертифікат потрібен для розмитнення авто зі США, тому що вимоги до автомобілів у кожному окремому штаті та Україні різні. Відмінності стосуються:

  • оптики транспортних засобів (колір габаритів, поворотників);
  • тонування скла та фар;
  • вимірювальної шкали спідометра (милі, а кілометри).

Як бачите, ситуація доволі складана, тому розгляньмо по черзі кожен етап проходження сертифікації. Але спочатку дізнайтеся про процес розмитнення авто зі США, і тільки тоді починайте пошуки організації, яка виконає сертифікацію вашої машини з Америки. Це має бути надійний та ліцензований центр, щоб потім у вас не було проблем з законом.

Сертифікат відповідності на авто
Сертифікат відповідності на автомобіль

Якщо паперові справи вам не до вподоби, доручіть це нам. У цій ніші ми працюємо 18 років, тож офіційний документ відповідності буде у вас на руках протягом доби.

💎 Стандарт категорії «Євро-5» — це низка вимог до легкових та вантажних транспортних засобів щодо кількості вихлопних газів. Він не присвоюється транзитним ТЗ, а також тим, які випущені до 2010 р., тому що до цього року виробничі лінії ще не були переобладнані для випуску двигунів нового покоління.

Як проходить сертифікація авто зі США у спеціалізованих центрах?

Куплений в Америці автомобіль доставляється протягом 14 днів в один зі спеціалізованих державних/приватних органів, які мають відповідні сертифікати. Актуальний список таких організацій ви знайдете на сайті Міністерства інфраструктури України. Перевіряйте його, оскільки інформація на ньому постійно оновлюється. До установи вам потрібно приїхати з пакетом необхідних документів та підготовленим автомобілем зі США. Однак це вам не знадобиться, якщо ви знаєте, як замовити авто під ключ, якщо ж ні, тоді вам необхідно виконати наступні дії:

  1. Пройти відповідний етап митного очищення, щоб отримати декларації, а також свідоцтво про реєстрацію ТЗ.
  2. Заповнити спеціальну форму/заяву у сертифікаційному центрі.
  3. Надати пакет всіх документів.
  4. Віддати автомобіль на тестування.
  5. Отримати сертифікат відповідності.
Процес тестування авто
Тестування авто — важливий етап отримання сертифыкату

⚠️ Увага! В установах, що видають сертифікати на закордонні автомобілі, різні фахівці обслуговують різні типи транспортних засобів. Одні займаються бензиновими ТЗ, інші — дизельними чи електромобілями, а хтось — кросоверами, седанами, універсалами тощо. Тому вам потрібно знайти співробітника відповідної спеціалізації.

Зазвичай діагностика та оформлення проводяться впродовж одного дня. Як тільки ваш запит активовано, експерти розпочинають випробувальні роботи, виконавши все, що потрібно для сертифікації авто зі США. У разі звернення до W8 Shipping наші фахівці проведуть власну діагностику. Після виявлення характеристик, що не відповідають вимогам стандартизації, майстри наших партнерських СТО виправлять знайдені порушення. Тільки тоді вашу машину відправлять у випробувальну лабораторію. Кількість та специфікація процедур перевірки залежать від особливостей ТЗ, що також формує ціну на сертифікацію авто зі США. Після закінчення випробувальних робіт фахівці лабораторії аналізують отримані дані та складають висновок. У разі успішного проходження перевірки документи передаються на затвердження керівнику державної установи.

🔦 Де отримати сертифікат на авто у Києві? За даними Міністерства, сьогодні діє як мінімум 5 організацій, які видають такі документи відповідності. Серед них ми виділимо кілька державних підприємств: «Укрметртестстандарт» та «ДержавтотрансНДІпроект». Сертифікаційні лабораторії також є у Львові та Запоріжжі.

Тепер, коли ви розумієте, як пройти сертифікацію авто зі США, вам слід зібрати всі необхідні документи та додатково підготувати автомобіль до перевірки. Наступний блок статті допоможе вам це зробити. Але перед цим хочемо зазначити, що діагностування проводиться тільки після ремонту транспортного засобу, якщо ви придбали машину з аукціону.

Про вимоги або як пройти сертифікацію машини

З чистою совістю їздити на придбаному в Америці автомобілі ви зможете лише тоді, коли технічні характеристики ТЗ відповідають європейським вимогам безпеки, експлуатації та екології. Таким чином, для отримання цього документа ваша машина повинна відповідати наступним стандартам та бути обладнана згідно з приписами чинного законодавства:

  1. Світлова оптика. Допускаються передні габаритні вогні виключно білого кольору, а всі покажчики поворотів — жовтого. Також мають бути встановлені поворотники на дзеркалах чи передніх крилах. При цьому на фарах не можна використовувати тонування.
  2. Протитуманні фари. Вимоги до них досить суворі. Дозволяються ліхтарі лише червоного кольору, встановлені на висоті 25-100 см. Вони повинні автоматично вмикатися при використанні ближнього світла та водночас мати окремо виведену кнопку включення з індикатором на панелі приладів.
  3. Скло. Законом України тонування лобового та бокових вікон категорично заборонено.
  4. Приладна панель. Відповідно до європейських стандартів, швидкість на спідометрі вимірюється лише в км, а не в милях. У зв’язку з цим механіка або повністю змінюється, або доповнюється аналогічною шкалою; цифрова панель перепрошивається. До вашого відома, у деяких моделях є опція перемикання.
  5. Норма вихлопу (Євро-5). Вимірювання проводяться у наступних одиницях — г/км. Для бензинових двигунів вміст шкідливих речовин у вихлопних газах становить 1,0 (СО); 0,10 (вуглеводень); 0,068 (летючі органічні речовини); 0,06 (оксид азоту); а для дизелів — 0,50 (оксид вуглецю); 0,18 (оксиди); 0,23 (інші домішки).
Авто з тонованими склом і фарами
Тоновані скло та фари неприйнятні для отримання сертифіката для авто

⚠️ До вашої уваги. Типи документів на страхових аукціонах США дозволяють визначити, чи варто купувати обраний лот для транспортування в Україну. Це дуже важливо, адже деякі машини можуть взагалі не випустити зі Сполучених Штатів.

Цікаво, що деякі іномарки успішно проходять сертифікацію за вказаними вище вимогами. Проте більшість авто зі США потрібно модернізувати відповідно до норм і стандартів. Виконати конструкційні зміни у вашій машині можуть наші партнерські автомайстерні та СТО. Завдяки багаторічній співпраці наші клієнти отримують від них гарні знижки.

Усі необхідні документи для сертифікації авто зі США

Оскільки з вимогами ви ознайомилися, настав час зібрати пакет документів, який потрібен для перевірки вашого автомобіля. У сертифікаційний центр ви повинні пред’явити:

  1. Title. Технічний паспорт, виданий країною колишнього власника. У цьому випадку підійде як основний техпаспорт, так і тимчасовий.
  2. Invoice. Зазвичай у його ролі виступає рахунок-фактура, купча, договір купівлі-продажу чи дарчий лист. Тобто будь-який документ, що засвідчує право власності на машину.
  3. Паспорт громадянина України, а також ІПН нового власника. При отриманні сертифіката юридичною особою потрібно надати витяг з ЄДР.
  4. Митні документи. До них належить декларації зразків МД-2 та МД-6, а також акт огляду ТЗ.
  5. Свідоцтво про реєстрацію, видане службою митного контролю.

Але це не повний перелік. Якщо цими питаннями займається компанія-посередник, вам будуть потрібні додаткові документи. Випробувальний центр перевірки може запросити паспорт державного зразка та реєстраційний номер облікової картки платника податків вашого представника. Разом з цим знадобиться довіреність/порука, якщо ви особисто не приганяєте машину на тестування.

Дізнайтесь, скільки коштує сертифікація авто зі США в Україні

Насамкінець хочемо приділити увагу фінансовій стороні цього питання. Сказати точну ціну процедури неможливо, тому що вона залежить від кількості експертиз, які проводяться. Найчастіше державні чи приватні підприємства беруть від 2 до 8 тисяч гривень. При цьому у вартість сертифікації авто зі США входить ціна самого документа, що складає 800 грн.

Висновок

Поетапно розписаний процес проходження перевірки дозволить вам визначити, чи варто робити це самотужки, чи все ж таки краще доручити оформлення професіоналам. Кращий спосіб заощадити ваш час та нерви — дозволити компанії провести сертифікацію замість вас. Якщо в вас є сумніви у нашій компетентності, тоді для прикладу дізнайтесь, як відбувається доставка авто зі США у нашої компанії. Завдяки цьому ви наочно побачите, як ми ставимося до роботи та чому можна нам довіряти.

Поділитися:

Для покращення роботи нашого сайту ми використовуємо анонімні дані, надані файлами cookies. Натискаючи «Прийняти», ви погоджуєтесь з нашим використанням файлів cookie