Порівняння
Головна / Блог / Чому авто із США такі популярні в Україні?

Чому авто із США такі популярні в Україні?

Українці купують авто із США, тому що вони дешевші та мають прозору історію. Дізнайтеся про це більше, а також про різницю між привезенням машин з Америки, Європи та Кореї.

1 909
12 хв на читання
4.7/5 (7 голосів)

З 2000-х років українські водії почали активно пересідати на американські автомобілі. Причинами такої популярності авто із США стали: доступна ціна, якісна комплектація та правдива історія. Звучить гарно, та це лише слова. Дізнаємося більше про особливості закордонних транспортних засобів (ТЗ) і чим вони підкорили авторинок України.

Авто із США: що, де, коли

Історія привезення машин з Америки бере свій початок зі страхових/лізингових компаній. Громадяни Сполучених Штатів, переважна більшість з них, купують автомобілі в лізинг. Потім впродовж кількох років, поки клієнт виплачує кредит, фірма займається обслуговуванням транспортного засобу. Проте проблеми починаються тоді, коли власник потрапляє в аварію. Перед ним постає серйозна дилема, що обрати:

 1. Відновлення. Вартість ремонту часто прирівнюється до ціни нового автомобіля.
 2. Продаж після капремонту. Шкода, але у Штатах такий варіант практично неможливий, та й взагалі нерентабельний.
 3. Компенсацію страхової компанії. Значна сума повністю покриває придбання нової машини.

За замовчуванням клієнт завжди обирає пристойну виплату від страхової фірми. В результаті всі авто після ДТП лізингові/страхові компанії відправляють за кордон, при цьому вполовину чи навіть більше скидають ціну. До того ж навіть за невеликі пошкодження вартість знижується в кілька разів, ось чому в Америці такі дешеві машини. Продаж подібних зразків здійснюється на різних аукціонах, таких як Copart, Manheim, IAAI та інших торгових майданчиках. Таким чином, авто з пошкодженнями потрапляють на український ринок і мають чималий попит. Погляньте, що говорить статистика за 2018-2020 років:

 1. Інтернет-запити на придбання американських машин становили понад 48% у цій ніші.
 2. Попит на автомобілі з США в Україні зріс на 33% в порівнянні з європейськими, корейськими та іншими.
 3. Щомісяця зі Штатів привозили в середньому до 119 тис. одиниць ТЗ.

У 2021 р. наша компанія W8 Shipping доставила в Україну понад 31 тис. уживаних транспортних засобів. Попри пандемію та навіть війну попит на автомобілі з Америки не спадає. Наприклад, на український авторинок у 2022 р. було ввезено понад 6 000 автомобілів, мотоциклів, важкої техніки, а також інших інших популярних авто із США. До того ж статистика показує, що у січні та лютому 2022 року було куплено та доставлено 2 328 транспортних засобів. Звісно, військові дії внесли свої корективи. Проте вже до вересня 2022 року, постачання автівок зросло в середньому до 300 лотів на місяць. При цьому динаміка постійно зростає.

Заокеанський авторинок щомісяця поповнюється десятками тисяч нових лотів, адже американці не надто хочуть їздити на викрадених чи битих (після аварій або стихійних лих) машинах. Також громадяни Штатів дуже люблять новинки. Якщо їхня «конячка» досягла 3-5 років, то її терміново потрібно змінити. В цьому і полягає вся ментальність Заходу, що, звичайно ж, на руку українцям. Однак вам буде цікаво дізнатися деякі особливості закордонного маркетингу.

Попит на авто з США росте з кожним роком. Дізнайтеся причину ☝

Чому авто із США дешевше, ніж в Україні?

Різниця ринкової вартості абсолютно однакових моделей українського та американського «походження» може становити від 10 до 50%. Багато що залежить від динаміки торгів на аукціонах. Також це пояснюється прагненням американських страхових компаній якнайшвидше позбутися пошкоджених траспортних засобів, оскільки їх ремонт обійдеться фірмі в десятки тисяч доларів. Як наслідок, на аукціоні встановлюється мінімальний цінник з урахуванням:

 • попиту на представлену модель;
 • наявних на ринку пропозицій;
 • стану ТЗ;
 • зроблених лізинговою компанією виплат.

Тому вартість авто з Америки значно нижча, ніж в Україні. Єдине, придбати таку машину прямо з рук ви не зможете, адже, згідно зі законом США, це вважається експортом і обкладається непомірно високим податком. У зв’язку з цим подібними угодами займаються дилери.

Ще одним аргументом на користь того, чому уживані авто з Америки такі дешевші, є багатомільйонний асортимент американського авторинку. Мало хто зі Штатів хоче купувати утриманий автомобіль, навіть той, який має незначні ушкодження. Тому його зазвичай відправляють за кордон. До того ж через низькі тарифи на розмитнення та транспортування дилери успішно продають машини в Європу. Щоб дізнатися вартість розмитнення та доставки авто з Америки в Україну, скористайтеся калькулятором на нашому сайті.

Основні переваги покупки авто з Америки

Як ми вище зазначили, жирним плюсом на користь такої покупки вважаються прийнятні ціни. Завдяки низькій вартості ви заощаджуєте до 30%, а іноді й 50% на аналогічну 3-5-річну модель в Україні. При цьому ціна вже враховує витрати на митні збори, перевезення, а також ремонт. Все ж таки, окрім прийнятного цінника, ви отримуєте повний комплект переваг.

Якість, пробіг та «вік» — потужне тріо

За технічне обслуговування машини, взятої в лізинг, відповідає страхова компанія. Її співробітники роблять все можливе, аби транспортний засіб можна було потім вигідно продати. Разом з тим на хороший стан ТЗ впливає висока якість американських:

 • автобанів (хайвеїв);
 • палива;
 • комплектуючих запчастин.

За таких умов експлуатації машина не скоро потрапить на СТО. А вам, як водієві, добре знайомо, що означає проїхатися путівцем або заправити авто низькоякісним бензином. Після такої подорожі рихтування або заміна запчастин гарантовані, не говорячи про купівлю нових розхідників. На користь американських автомобілів варто додати їх:

 1. Мінімальний «вік». Здебільшого від 3 до 5 років.
 2. Невеликий та правдивий пробіг. У середньому 15-40 тис. км. Пам’ятайте, що у Сполучених Штатах власник, який скрутить або зазначить фальшивий пробіг, понесе кримінальну відповідальність.
 3. Унікальну комплектацію. Через велику конкуренцію виробники оснащують моделі технічними новинками: від коробки-автомат до клімат-контролю.

З урахуванням таких показників транспортний засіб перебуває у досить хорошому стані, крім зразків після ДТП. Завдяки регулярному техобслуговуванню та високоякісним деталям кермова система, трансмісія та вузли ходової частини практично не зношуються. І все ж враховуйте, що на 100 випадків завжди знайдеться виняток.

Прозорість історії

Кожен автомобіль в Америці зареєстрований. У базі даних транспортних засобів ведеться жорсткий облік кожного ТЗ. Там ви знайдете детальну інформацію про нього:

 • кількість власників;
 • дані про технічні огляди;
 • усі ДТП (іноді навіть фото з місця аварії);
 • реальний пробіг;
 • повну картину експлуатації та обслуговування.

Оскільки продаж уживаних машин здійснюється на страхових аукціонах, діагностуванням реального технічного стану авто займаються фахівці. Транспортний засіб допускається до торгів на аукціонних майданчиках лише після жорсткої перевірки, яка включає 8-10 стадій. Тому машини з кримінальним минулим відразу виявляються і не допускаються до продажу.

Асортимент

Невтомна жага американців до нових автомобілів призводить до того, що кожні декілька років вони їх замінюють. Через це авторинок Америки просто переповнений пропозицією. На ньому ви знайдете не лише новинки, а й раритетні екземпляри. Широкий модельний ряд включає як спортивні авто, так і позашляховики. Окрім битих зразків, на продажі є варіанти з незначними пошкодженнями (пом’ятий бампер або крило, розбиті фари). Ціновий діапазон вас також здивує, адже на аукціонах можна придбати машину і за 2 000 доларів, і за 500 000.

Фотографія асортименту авто на аукціону Америки
Асортимент автомобілів на аукціонах Америки вражає

Авто із США мають великий попит, однак у них є конкуренти й дуже серйозні. Розглянувши різницю між автомобілями з американського та європейського ринків, ви зрозумієте, що підходить саме вам.

Велика різниця між авто з Америки, Європи та Кореї

Перш за все виділяється висока якість запчастин. В Америці ведеться активна боротьба за інтереси клієнтів. Тому виробники не використовують дешеві комплектувальні частини, а також неякісні матеріали. Це показує, де краще купити авто: в Європі чи США. Але не треба робити завчасних висновків. Американські автомобілі мають низку технічних відмінностей:

 • індикатори поворотів червоного кольору;
 • габаритні вогні жовтого;
 • спідометр у милях;
 • шкала температури за Фаренгейтом;
 • лише коробки-автомат (класичний гідротрансформатор);
 • недешева комплектація.

Звісно, для українських фахівців усе це не є суттєвою проблемою та підлягає заміні. Хоча, в принципі, до деяких речей можна пристосуватися. Водночас аналоги з Європи виготовлені під європейський формат, однак продаються за високою ціною. Історія таких ТЗ часто залишається в тіні, тому існує ризик купити машину з невиплаченою заставою по лізингу. При цьому вам доведеться мати справу з кількома посередниками. Ось чому приганяти авто із США вигідніше, ніж з Європи.

До вашої уваги. Більша частина американців купує великі пікапи, масивні седани чи позашляховики. Особливо популярні у них електромобілі компанії Тесла. А ось європейці зазвичай обирають легкові авто, які підходять для міського пересування. Саме ці вподобання водіїв і формують асортимент закордонних авторинків.

Слово про машини з Кореї

Вам вже знайомі основні плюси та мінуси машин із США, а також Європи. Тепер окремо розглянемо відомі всім корейські машини. Основною проблемою цієї частини авторинку вважається складність проведення купівлі-продажу. Угоди здійснюються лише через місцевих брокерів. На хвилиночку, корейська мова має 9 тональностей та плюс ще ієрогліфи, що суттєво ускладнює комунікацію. До того ж документи підписуються виключно корейською. Також зверніть увагу, машини з Кореї відрізняються:

 • величезним пробігом (300–600 тис. км);
 • тривалими термінами транспортування (від 6 місяців та більше);
 • наявністю ГБО (газобалонового обладнання).

Нерідко на продаж виставляються таксі, які оснащені неоригінальними деталями. З урахуванням усіх цих моментів стає зрозуміло, чому авто із США вигідніші, ніж авто з Кореї. Проте бюджетна вартість корейських моделей і малий відсоток битих зразків до вподоби українським автолюбителям. На додачу великий сегмент ринку становлять машини гарної якості, тому що дороги в Кореї ідеальні, а технічне обслуговування проводиться на високому рівні.

Тепер, коли ви знаєте чимало про привезення автомобілів з-за океану, вам залишається тільки зробити правильний вибір. І в цьому ми готові допомогти! В компанії W8 Shipping знають, як купити авто із США за вигідною ціною та в доброму стані, щоб поїздити на ньому не один день, а років десять. У цій сфері ми з 2005 року, тому 40% ввезених зі Штатів до України машин — це наша справа. Ознайомтеся з реальними відгуками про нашу роботу та замовляйте автомобіль своєї мрії тут і зараз!

Поділитися:

Інші статті з цієї рубрики

Секретні матеріали від Toyota: анонс випуску позашляховика під грифом Gazoo Racing Sport

Японська компанія «Toyota» стала на шлях створення нової спортивної лінійки авто. Хоча подібні зразки вже є у комплектації Gazoo Racing Sport, інженери бренду мають на меті випустити абсолютно новий позашляховик спортивного типу. Ще ніколи концерн не зазіхав на розробку такої…

3

Honda Civic hybrid — вражаюча новинка від японського виробника

Компанія Honda випустила оновлену версію Civic у двох розкішних комплектаціях: Sport Hybrid та Sport Touring Hybrid. Представники бренду повідомляють, що авто оснащене чотирициліндровим двигуном об’ємом 2,0 л (бензин), який працює за економічним циклом Аткінсона. Унікальна гібридна система e:HEV створена для…

72

Пошкодження в бік — це не вирок, а слушна нагода купити авто із США

Незначні бокові пошкодження машин з американських аукціонів Подібні пропозиції досить часто зустрічаються на торгових майданчиках Америки. Нерідко саме вони в результаті стають ідеальним варіантом для купівлі, адже потребують лише поверхневого ремонту. Загалом це виглядає таким чином. Наприклад, під час аварії…

46

Для покращення роботи нашого сайту ми використовуємо анонімні дані, надані файлами cookies. Натискаючи «Прийняти», ви погоджуєтесь з нашим використанням файлів cookie