Порівняння
Головна / Блог / Про IAAI (Insurance) — страховий аукціон США

Про IAAI (Insurance) — страховий аукціон США

IAAI — надійний аукціон уживаних, битих та відновлених машин. Зареєструватися на ньому може кожен, але купувати і продавати — для цього потрібно мати ліцензію. Познайомтеся ближче з Іншуренсом. Можливо, цей аукціон стане вашим стартовим майданчиком для бізнесу.

3 849
13 хв на читання
4.4/5 (7 голосів)

Від люксових автомобілів до економ-варіантів і все, що між ними. Таку лаконічну, але повну характеристику можна надати страховому аукціону Іншуренс. Компанія Insurance Auto Auction, Inc. активно використовує передові технології, а також інновації, щоб оптимізувати маркетинг та продаж транспортних засобів після страхового випадку. Торговий майданчик має кілька характерних рис, які вам потрібно враховувати при покупці авто із США.

Про компанію IAAI

Головний офіс корпорації знаходиться в передмісті Чикаго Вестчестері, Іллінойс. Штат компанії налічує понад 7 000 співробітників. На території США, Канади та Великобританії відкрито понад 200 торгових майданчиків. Кожного дня на них йде з молотка близько 80 тис. транспортних засобів, завдяки цьому щорічний обіг фірми сягає понад 50 млрд доларів. У торгах беруть участь продавці та покупці зі 170 країн. Іншуренс є другим американським аукціоном із продажу уживаних автомобілів.

Свою діяльність компанія Insurance Auto Auction, Inc. розпочала у 1982 році. Лише 10 років успішної діяльності — і вже в 1991 році вона стала відкритим акціонерним товариством. Фірма завжди робить ставку на використання передових технологій. Тому кожному з учасників надається доступ одразу до декількох торгових онлайн-каналів. Впровадження ефективних оцінювальних послуг, а також інноваційного мерчандайзингу авто відкриває перед покупцями та продавцями безліч можливостей. Додатково більше дізнайтеся про різницю між аукціонами Америки, щоб знайти для себе оптимальний варіант.

Що таке аукціон Іншуренс із позиції покупця?

Компанія Іншуренс успішно співпрацює з лізинговими, страховими й каршеринговими фірмами, а також банками та благодійними організаціями. Від них на торгові майданчики виставляються транспортні засоби, що потрапили під страховий випадок, такий як:

 • ДТП;
 • вандалізм;
 • викрадення;
 • крадіжка запчастин;
 • конфіскація;
 • утоплення;
 • стихійні лиха (пожежі, урагани, град);
 • заводський недолік.
Фотографія авто з аукціону IAAI
Авто з аукціону IAAI мають різні пошкодження

Ось чому на аукціонах більше битих автомобілів, ніж готових до експлуатації. Оскільки ступінь пошкоджень кожного транспортного засобу різна, корпорація IAAI відкрила власний ремонтний підрозділ машин. Відділ автомеханіків займається відновленням автомобілів, що постраждали від аварій або стихійних лих. У результаті відремонтовані зразки виставляються на продаж. Додатково читайте у статті про те, чи варто купувати биті авто із США. Крім легкових машин та позашляховиків, на аукціоні також представлені різні моделі:

 • річкового та морського транспорту;
 • мототехніки;
 • спецобладнання;
 • вантажних транспортних засобів;
 • сільськогосподарської техніки;
 • спортивних, колекційних та виставкових авто.

У такому асортименті для вас завжди знайдуться популярні чи класичні зразки, ексклюзивні чи раритетні. Але спочатку розберіться, як стати учасником аукціону IAAI. Якщо коротко, то продавцями можуть бути виключно юридичні особи, а покупцями — авторизовані користувачі онлайн-платформи.

Реєстрація на аукціоні Іншуренс тощо

Технічна підтримка торгового майданчика працює дуже на високому рівні. У співробітників корпорації ви можете з’ясувати, чи дозволяє ваша ліцензія купувати машини в конкретному представництві. Це варто зробити, адже в кожному штаті діють свої закони щодо права придбання автомобілів. Аукціон з Америки IAAI надає кілька можливостей реєстрації на своїй платформі:

 1. Публічний акаунт. Відкриває доступ до перегляду лотів та торгів, але без права на участь, а також придбання ТЗ.
 2. Приватна особа. Дозволяється розміщувати ставки тільки на публічних аукціонах відкритого типу та брати в них участь.
 3. Ліцензований корпоративний покупець. Учасник має право грати виключно на аукціонах, вимогам яких відповідає його ліцензія.

💡 Вартість публічного та ліцензованого облікового запису складає 200 доларів на рік.

Для створення публічного акаунта потрібно заповнити онлайн-анкету, правильно вказавши адресу електронної пошти. Покупцям-учасникам доведеться подати заявку та документи до одного з центрів проведення публічних торгів. Від корпоративних учасників потрібно надати:

 • чинну ліцензію на ведення комерційної/дилерської діяльності або утилізацію авто;
 • посвідчення особи державного зразка (водійське посвідчення, паспорт) з фотографією;
 • заповнену та підписану форму;
 • оплату реєстраційного внеску.

Перелік повного пакета документів ви отримаєте у службі технічної підтримки IAAI через опцію «Послуги покупців». Адміністрація сайту також підкаже вам, що необхідно пред’явити, щоб отримати додаткові пільги. Після цього всі зібрані документи (точніше їх копії) відправте на e-mail або факс компанії Іншуренс. Зачекайте кілька днів або тижнів, поки на електронну адресу вам не прийде підтвердження про створення облікового запису.

Поетапний вибір авто

Насамперед увійдіть до системи, ввівши логін і пароль. Після натискання кнопки «Вхід», ви будете автоматично переправлені на головну сторінку. Там у вкладці «Транспортні засоби» знаходиться каталог аукціону. За допомогою розширеного пошуку вам буде легше знайти лот за:

 • типом транспортного засобу;
 • компанією-виробником;
 • роком випуску;
 • місцем розташування аукціону;
 • датою та часом торгів;
 • технічними характеристиками.
Скріншот сторінки підбору авто на сайті IAAI
Пошук і фільтри допоможуть вам знайти потрібне авто

Фільтр умов дозволить вам викреслити зі списку машини, у яких спрацювали подушки безпеки, немає ключів або вони взагалі не заводяться. Блок «Тип пошкодження» позбавить вас від потопельників або ТЗ, що постраждали від вогню. Про всяк випадок дослідіть, чи можна купувати утоплену машину, а раптом це саме те, що вам потрібно. Обираючи лот, зверніть увагу на всі типи пошкоджень. У таблиці наведено деякі з них.

ПозначенняПричина/місце пошкоджень
Bio hazardНебезпечні біологічні речовини (можливі сліди крові)
WaterВплив прісної/солоної води
Cash For ClunkersАвто, що не підлягає відновленню
CollisionБув удар
ElectricalПорушення роботи електроніки
Engine burnЗаймання двигуна
Engine damageДвигун має пошкодження
FrameГоловні частини кузова зіпсовані
MechanicalМеханічні дефекти
NoneПошкодження відсутні
RolloverПерекинута машина
Transmission DamageПроблеми з функціонуванням коробки передач
SuspensionПідвіска з пошкодженнями
UndercarriageХодова має дефекти

💡 Ще більше спростити ваш пошук автомобіля допоможе фільтр атрибутів. У ньому ви можете вибрати транспортний засіб за типом пального, коробкою передач, а також кількістю циліндрів. Щоб уникнути сюрпризів під час розмитнення авто із США, обов’язково перевірте його документацію.

Тип торгового документаРозшифровка
Bill of SaleДоговір купівлі-продажу. Купча підтверджує право власності
ClearЧиста документація без юридичних проблем. Транспортний засіб дозволено для продажу та експлуатації у Сполучених Штатах або за кордоном
JunkАвтомобіль відправлено на звалище. Зазвичай така машина довго проходить розмитнення, а також має проблеми з поставленням на облік
Non-RepairableТЗ не підлягає відновленню. Проблеми з проходженням митного контролю та реєстрацією в країні
OriginalОригінальна або чиста документація
SalvageАвто зі значними пошкодженнями або значиться у викраденні. Відсутність сертифіката, що дозволяє пересування по США
OtherІнші типи документів. Найчастіше такі моделі перебувають на балансі дилерів. Однак до початку торгів були розбиті/пошкоджені

Іншуренс вважається одним із надійніших аукціонів Америки. Усі надані у лотах дані відповідають дійсності. Все ж таки, як кажуть, довіряй, але перевіряй. Тому ознайомтеся з тим, як перевірити історію автомобіля за допомогою додаткових інтернет-ресурсів. На таких платформах ви дізнаєтеся показники фактичного пробігу, а також у яких ДТП побував автомобіль. При виборі машини звертайте особливу увагу на позначення ERC, тобто на вартість ремонту. Якщо тут вказана космічна сума, а транспортний засіб на фото без жодної подряпини, вітаємо, ви знайшли «ляльку». Ці автомобілі мають несумісні з «життям» пошкодження. До того ж, перед тим, як брати участь у торгах за обраний лот, обов’язково з’ясуйте:

 • місцеперебування машини, щоб розрахувати вартість доставлення до найближчого порту;
 • дату проведення торгів, інакше авто буде продано без вашого відома;
 • рік випуску, звіривши його із прикріпленим фото шильдика.

За допомогою унікальної кнопки «Buy Now» у вас з’явиться можливість купити машину з Америки, не чекаючи на торги. За цей лот ви можете запропонувати продавцеві власну ціну. До того ж, вкладка «Buy Now» виведе вас на лоти, які не були продані напередодні. У цьому розділі вони завантажуються у робочі дні з 8:00 до 10:00 ранку. Тому тут вам вдасться «вихопити» майже ідеальну пропозицію.

Торги або як купувати на IAAI?

Вибір зроблено, залишилося найголовніше — успішно зіграти на аукціоні Іншуренс. Відразу зазначимо, що компанія пропонує гнучкі варіанти онлайн-торгів: живу чи автоматичну участь, тобто попереднє розміщення ставок. В обох випадках ви:

 • відкриваєте лот;
 • вибираєте «Bid Live» (Жива заявка);
 • приєднуєтеся до аукціону, натиснувши відповідну лінію або перейшовши за посиланням Click to Enter Auction;
 • натискаєте опцію «Upcoming Vehicles» (Майбутні автомобілі);
 • шукаєте номер/позицію лота;
 • вводите ставку (наприклад, 3 800 $);
 • натискаєте кнопку «Submit» (Надіслати на розгляд).
Скріншот зі сторінки лоту сайту IAAI
Сторінка лоту на сайті IAAI

Попередньо розміщуючи ставки, вкажіть свій цінник (початковий та максимальний) за годину до розігрування лота. Таким чином, ви віддасте свою долю в руки системи, аби вона все зробила за вас. Якщо у вашій компетенції «спритність рук та ніякого шахрайства», тоді сміливо грайте самостійно. Натискаючи на зелену кнопку «Bid», ви збільшуєте розмір ставки на вказану суму.

⚠️ Уважно стежте за лініями торгів. Іноді вони перескакують із 200 на 500 позицію, а потім повертаються до 300. Тому якомога частіше перевіряйте дані аукціонів, щоб не стратити свою чергу.

Подивитися вартість автомобіля ви можете у розділі «Previous Vehicles». У таблиці знайдіть свій лот у потрібній лінії торгів. Останній стовпчик вказує виграшну ставку транспортного засобу. Зверніть увагу, до виграшної вартості додається комісія IAAI у розмірі:

 • 625-750 $, якщо ціна до 5 000 $;
 • 750-900 $ — до 15 000 $;
 • 6,0-7,5% від вартості лота – понад 15 000 $.

Такі варіації комісійних зборів зазвичай залежать від кількох чинників. Одним із них слугує кількість придбаних ТЗ за останній рік. Наприклад, якщо їх понад 25 одиниць, ставка буде значно нижчою. До того ж враховується сума загальної продажної вартості, яка може бути більшою або меншою за 75 тисяч. Важливу роль також відіграють прикріплені облікові записи. За наявності у користувача 5 облікових записів сплачується менша комісія аукціону.

На цьому збори не закінчуються, адже вам доведеться заплатити за розміщення інтернет-ставки. Якщо вартість покупки в межах 100-8000 доларів, то збір складатиме 39-119 $, понад 8 тис. — 129 доларів. Додатково компанією Іншуренс стягується плата за обслуговування ТЗ: його виїзд та завантаження на судно. Кожна одиниця коштуватиме 79 $. Додатково враховується екологічний збір у розмірі 10 доларів. Щоб успішно зіграти на торгах, вам також необхідно ознайомитись із правилами майданчика. При цьому обов’язково дізнайтеся, як пригнати авто з Америки, адже від цього залежить кінцева вартість автомобіля.

Чому вигідно купувати на IAAI? Переваги та недоліки

Торговий майданчик Іншуренс зарекомендував себе однією з найнадійніших платформ для придбання вживаних транспортних засобів з Америки. Завдяки тому, що продавати автомобілі можуть виключно юридичні особи, на торгах немає перекупників. Все ж таки ніколи не буде зайвим дізнатися, як можуть обманювати на аукціонах. Крім того, варто згадати й про інші переваги IAAI:

 • продумана логістика;
 • передпродажна підготовка та експертна оцінка;
 • економія до 40%.

На території Сполучених Штатів корпорація має близько 180 представництв. Зазвичай локації розташовані максимально близько до американських портів. У результаті доставлення виграного лота здійснюється набагато швидше. Ще однією важливою особливістю страхового аукціону є те, що технічний стан та документація лотів повністю відповідають опису.

До недоліків Іншуренса слід віднести високі комісії, а також штрафи. На додачу здійснювати угоди на ньому можуть лише ліцензовані дилери. Отримання такого документа — досить складна процедура, тому що корпорація пред’являє низку вимог та умов, які потрібно виконати. З одного боку, це добре, адже відсутність лютої конкуренції збільшує шанси на придбання хорошої машини, а з іншого — не всі охочі зможуть придбати авто. Оскільки наша компанія W8 Shipping має бізнес-ліцензію від Insurance Auto Auction, Inc., будь-який обраний вами та перевірений нами автомобіль може стати вашим за лічені секунди.

Поділитися:

Інші статті з цієї рубрики

Секретні матеріали від Toyota: анонс випуску позашляховика під грифом Gazoo Racing Sport

Японська компанія «Toyota» стала на шлях створення нової спортивної лінійки авто. Хоча подібні зразки вже є у комплектації Gazoo Racing Sport, інженери бренду мають на меті випустити абсолютно новий позашляховик спортивного типу. Ще ніколи концерн не зазіхав на розробку такої…

3

Honda Civic hybrid — вражаюча новинка від японського виробника

Компанія Honda випустила оновлену версію Civic у двох розкішних комплектаціях: Sport Hybrid та Sport Touring Hybrid. Представники бренду повідомляють, що авто оснащене чотирициліндровим двигуном об’ємом 2,0 л (бензин), який працює за економічним циклом Аткінсона. Унікальна гібридна система e:HEV створена для…

71

Пошкодження в бік — це не вирок, а слушна нагода купити авто із США

Незначні бокові пошкодження машин з американських аукціонів Подібні пропозиції досить часто зустрічаються на торгових майданчиках Америки. Нерідко саме вони в результаті стають ідеальним варіантом для купівлі, адже потребують лише поверхневого ремонту. Загалом це виглядає таким чином. Наприклад, під час аварії…

46

Для покращення роботи нашого сайту ми використовуємо анонімні дані, надані файлами cookies. Натискаючи «Прийняти», ви погоджуєтесь з нашим використанням файлів cookie